Kup materac online – łatwiej się nie da
Dobry materac jest podstawą przyjemnego snu. Materac z łatwością kupisz online. Materace towarzyszą nam od tysięcy lat. Pierwsze modele były wykonane z włokien roślinnych oraz skór zwierzęcych i prawdopodobnie były bardzo niewygodne. Z upływem czasu tworzono nowe rodzaje materacy, z których trzy rodzaje ugruntowały swoją pozycję i towarzyszą nam do dnia dzisiejszego. Są to materace lateksowe, materace sprężynowe oraz materace piankowe. Od lat 60tych XX wieku popularnością cieszą się tzw. łóżka wodne, ale, podobnie jak materace japońskie (futon), są one produktem niszowym. Co sprawia, że konkretne rodzaje materacy stają się popularne i co właściwie składa się na dobry materac?
Materac lateksowy
Materace lateksowe są produkowane z kauczuku syntetycznego lub naturalnego. Są z reguły cięższe, ale jednoczeście bardziej miękkie i stabilne. Ich struktura zapobiega przedostawaniu się wilgoci do ich wnętrza, przez co materace lateksowe uważane są za niezwykle higieniczne, wymagają jednak regularnego czyszczenia.
Materac sprężynowy
Istnieją trzy rodzaje materacy sprężynowych. Materace bonellowe: Połączone ze sobą sprężyny uginają się pod wpływem nacisku na dużej powierzchni, sprawiając, że materac skrzypi i często się zapada. Materace ze sprężynami kieszeniowymi cylindrycznymi i beczkowymi: pojedynczo przyszyte sprężyny uginają się miejscowo. Ponieważ przestrzenie międzysprężynowe zawierają dużo powietrza, materace tego rodzaju nie utrzymują ciepła.
Materac z zimnej pianki
Pod pojęciem materacy z zimnej pianki rozumiemy materace piankowe, które dzielą się na wiele rodzajów. Najbardziej znane produkowane są z poliuretanu (pianka PU lub PUR), pianki formowanej, pianki visco lub pianki żelowej. Materace piankowe są z reguły bardziej ocieplające i punktowo elastyczne.
Materace z pianki QXSchaum®
Do produkcji materaca BODYGUARD® wykorzystujemy piankę QXSchaum®. Ta stworzona z myślą o produkcji materacy zimna pianka powstaje z konwencjonalnej pianki poliuretanowej. W porównaniu do materacy z pianki PUR, materace z pianki QXSchaum® są długotrwałe i zachowują swój kształt przez wiele lat. Pianka QXSchaum® odznacza się również elastycznością punktową – materac ugina się tylko w miejscu ucisku. Jest to zaletą, szczególnie, gdy dzieli się łóżko z drugą, bardziej wiercącą się w nocy osobą.
Elastyczność powierzchniowa a elastyczność punktowa
Materace elastyczne punktowo uginają się tylko w miejscach nacisku, dostosowując się do kszatłu ciała. W przypadku materacy o elatyczności powierzchniowej ugina się również cała powierzchnia dookoła punktu nacisku. Dobry materac ugina się nie tylko w punkcie nacisku, ale również na głębokość, w zależności od siły nacisku. Dzięki temu ciało jest odpowiednio podparte i zachowana jest jednocześnie naturalna krzywizna kręgosłupa, bez względu na kształt Twojego ciała. Pianka QXSchaum® i przemyślany krój materaca BODYGUARD® zapewniają odpowiedni właściwości ergonomiczne materaca na długie lata.
Jaki materac wybrać?
Kupno materaca to często niepotrzebnie skomplikowana sprawa. Kupując magterac online szybko i z łatwością znajdziesz wszystkie potrzebne informacje, a materac przetestujesz w domu, zamiast tylko na nim przez chwilę leżeć w sklepie. Każdy z materiałów ma swoje zalety. Wykorzystując piankę QXSchaum® postwiliśmy na multitalent wśród materacy. Materace z pianki łączą w sobie pozytywne właściwości różnych materacy: wytrzymałość materacy lateksowych oraz oddychalność materacy sprężynowych. Ponadto pianka QXSchaum® cechuje się lekkością, dzięki czemu posługiwanie się materacem nie wymaga wysiłku, a sam materac może być wszechstronnie użytkowany, również na przestawnych stelażach łóżkowych. Przekonaj się, czy nasz materac do Ciebie pasuje, wypróbuj obydwie strony. Masz na to aż 100 dni - skorzystaj z nich.
Odpowiednia twardość
Jedni wolą spać na miękkich materacach, inni na bardziej twardych. Przy wyborze materaca nie zalecamy kierować się poleceniami zależnymi od wagi ciała. Stopień twardości materaca opisywany jest od H1 do H5, przy czym H1 oznacza materac bardzo miękki, a H5 bardzo twardy. Najpopularnieszym stopniem twardości materaca w Polsce jest H3 (średniotwardy), a następne są H2 (miękki) oraz H4 (twardy). Materace o stopniach twardości H1 (bardzo miękki) oraz H5 (bardzo twardy) spotyka się raczej rzadko. Większość materacy ma tylko jeden stopień twardości, na który musisz suę od razu zdecydować. W przypadku materaca BODYGUARD® jest inaczej. Posiada on dwie strony, o dwóch różnych stopniach twardości. Materac możesz kupić online i testując go w domu, przekonać się, która strona Ci bardziej odpowiada, po prostu odwaracając materac. A my dajemy Ci na to aż 100 dni - to powinno wystarczyć, żeby przyzwyczaić się do nowego uczucia komfortowego snu.
Rozmiary materacy
Jednym z najpopularniszych materacy jest materac w rozmiarze 90x200 cm. Kupują go nie tylko osoby żyjące w pojedynkę, single, ale również pary, które kupują dwa materace w tym rozmiarze, ale o różnych stopniach twardości, a to ze względu na indywidualne upodobania
Nasz materac BODYGUARD® dostępny jest w wielu rozmiarach, więc każdy znajdzie coś dla siebie:
W naszej ofercie znajdziesz również materac dziecięcy BODYGUARD® o wymiarach 60x120, 70x140 oraz 80x160 cm, idealny dla noworodków, niemowląt oraz małych dzieci.
Materace dla singli
W wielu kawalerkach lub w mieszkaniach studenckich popularnością cieszą się materace 90x200 cm. Jeśli śpisz sam/a, ale chcesz mieć więcej miejsca, to super rozwiązaniem będą materace o szerokości 100 lub 120 cm.
Materace dla par
Klasyczne łóżko francuskie z materacem 140x200 cm to przykład najmniejszego materaca dla par, szczególnie, gdy nie masz nic pzeciwko bliskości ciał. Klasyczne łóżko małżeńskie ma rozmiar 160 x 200 cm, na którym bez problemu można spać w dwójkę. Jeszcze wygodniejsze są kontynentalne łóżka "królewskie" w rozmiarach 180x200 oraz 200x200 cm.
Materace w rozmiarach niestandardowych
Matratzen sollten jeweils am Kopf- als auch am Fußende etwa 10 cm Spielraum haben. Ab einer Körpergröße von 1,80 m lohnt es sich, über eine Matratzenlänge von 210 cm oder 220 cm nachzudenken. Diese Maße sind zwar oft etwas teurer, finden sich aber meist noch im Standardsortiment im Matratzenhandel. Die BODYGUARD® Matratze kann regulär bis zu einer Größe von 200 x 220 cm bestellt werden. Da ältere Bettgestelle lediglich 190 cm lang sind, gibt es die BODYGUARD® Matratze auch in 190 cm Länge. Materace powinny mieć około 10 cm wolnej przestrzeni przy wezgłowiu i nogach. Jeśli masz 1,80 m wzrostu, warto rozważyć materac o długości 210 cm lub 220 cm. Chociaż te wymiary są często nieco droższe, zwykle można je znaleźć w standardowym asortymencie w sklepach z materacami. Materac BODYGUARD® jest dostępny do rozmiaru 200 x 220 cm. Z uwagi na to, że w użyciu są jeszcze łóżka starszego typu, o długości 190 cm, oferujemy nasz materac BODYGUARD® również w tej długości.
Próbne spanie czy leżenie?
Jesteśmy przekonani, że kilka minut leżenia na materacu w sklepie nie wystarczy, żeby znaleźć ten odpowiedni model. Dlaczego tak uważamy? Leżenie na materacu w sklepie:
- ubrania, które mamy na sobie, zniekształcają odczucia podczas leżenia
- po długim dniu każdy materac wydaje się wygodny
- najważniejsze jest uczucie po przebudzeniu, czego w tym przypadku brakuje
Dlatego też, żebyś mógł/mogła mieć pewność, że znalazłeś/aś odpowiedni materac, dajemy Ci długi okres czasu na wypróbowanie go podczas snu. Bo nasz organizm przyzwyczaja się do nowego materaca z biegem czasu, najczęściej dopiero po wielu dniach, a nawet tygodniach. Materac BODYGUARD® możesz testować aż przez 100 nocy. Po takim czasie nie będziesz już w stanie z niego zrezygnować. Jeśli jednak zdecydujesz się go oddać w przeciągu 100 dni, oddamy Ci 100% jego ceny.
Materac BODYGUARD®
Materace jeszcze nigdy nie były aż tak zaawansowane. Przez długi czas kupno materaca kojarzyło się głównie z nieziemiskimi wydatkami i było było w gruncie rzeczy bardzo skomplikowane. Nieskończona ilość ofert na rynku, opinii oraz poleceń przyprawiała często o ból głowy. Do dnia, gdy Adam Szpyt, założyciel firmy bett1.de GmbH, stworzył swój wysokiej jakości materac.